הרצליה פיתוח

הרצליה פיתוחהרצליה רבתי היא עיר בינונית בישראל, המונה 70,000 תושבים וממוקמת במישור החוף, כחמישה ק”מ צפונית לתל אביב. העיר הוקמה בשנת 1924, ונקראה על שמו של תאודור הרצל, חוזה המדינה.
החלק המערבי של הרצליה כולל אזור תעשיית היי-טק מפותח הנחשב בעיני רבים בארץ ובעולם כ”עמק הסיליקון” הישראלי. אזור זה הוא מקום מושבם של תאגידי היי-טק בינלאומיים, לצד חברות סטראט-אפ ישראליות. בשעות הלילה, האזור מתרוקן מעובדי ההיי-טק לובשי העניבות, ובמקומם פוקדים את האזור בליינים רבים הבאים לסעוד במסעדות העילית הרבות הפזורות בו, או לבלות בברים האופנתיים.

הרצליה פיתוח, שכונת המגורים המשתרעת בין כביש 2 לחוף הים, היא אחת השכונות היוקרתיות במדינה. הרצליה פיתוח היא השכונה הגדולה ביותר בארץ, המונה כ- 100,000 תושבים ב-4,500 בתי אב. בשכונה מתגוררים אנשי עסקים מובילים, פוליטיקאים, אישי ציבור ומעל 50 שגרירים ודיפלומטים זרים רבים. נסיעה ברחובות השכונה המרווחים תגלה לפניכם גדרות בטון גבוהות שמאחוריהן מסתתרות וילות מסוגננות מוקפות גינות מטופחות. לחלק גדול מהבתים בריכת שחייה פרטית. אחד מהרחובות הללו הוא “גלי תכלת” המפורסם, וזאת בשל העובדה שמחירי הבתים בו מסמנים את הרף העליון בסולם המחירים בשכונה, ויש הסוברים כי זו השכונה היקרה ביותר במדינה. הודות למעמד הסוציו-אקונומי הגבוה של התושבים, החינוך לו זוכים ילדי השכונה הוא מן הטובים בארץ. בתי הספר והגנים מצויינים ומגוון פעילויות אחר צהרים- חוגים איכותיים, תנועת נוער פעילה ועוד.
אזור בילוי טרנדי נוסף הוא המרינה של חוף הים בה יש שלל מסעדות, בתי קפה וברים, וקניון ארנה המעוצב המאכלס את כל חנויות המותגים המובילים. ישיבה באחד מבתי הקפה הפזורים בה, אל מול השמש השוקעת מאחורי תרני הסירות היא אחד המראות היפים המושכים מבקרים רבים לאזור. על אף הביקוש הגדול שיש לאזורי הבילוי בקרב תיירים ומקומיים, השכונה עצמה אינה מושפעת מההמולה ורחובותיה נותרים שקטים.
נכסי הנדל”ן בשכונה הם מהאיכותיים והנחשבים בארץ. מחיריהם נעים בין 5000 ל-25,000 דולר למטר רבוע הבנוי על מגרש שיכול להגיע עד כמה דונמים בשטחו. הקרבה למרכז העסקים בתל אביב, מעלה את הביקוש בקרב אלו שרוצים לחיות מחוץ לעיר באזור שקט סמוך לים. לכן, בשנים האחרונות גבר הביקוש לנכסים בשכונה בקרב רוכשים מקומיים, תושבים חוזרים, עולים חדשים, משקיעים זרים מכל רחבי העולם ורוכשים ממדינות זרות שחפצים בוילה ליד הים, בה יוכלו לנפוש בכל חודשי השנה הודות למזג האויר הנוח. עם הביקוש נסקו גם המחירים, מה שהפך את האזור למכרה זהב למשקיעים.

הרצליה ב’ היא שכונה קטנה יותר הממוקמת מזרחית להרצליה פיתוח, בין כביש 2 וקניון שבעת הכוכבים היוקרתי, ובמרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת של הרצליה. השכונה משתרעת על שטח של כ- 1250 דונם  ועליו בנויים כ-300 מבני דיור. תנופת הנדל”ן בשכונה הסמוכה,  הרצליה פיתוח, גרמה לשגשוג  בשוק הנדל”ן של הרצליה ב’ ובשנים האחרונות עלה הביקוש לנכסים בשכונה. תרומה נוספת לפיתוח השכונה בזמן האחרון היא הקמת “פארק הרצליה”  בגבולה הצפוני של השכונה, כ-120 דונמים של מדשאות ירוקות, אגמון טבעי, מסלולי הליכה ומתקנים.