נוף ים

עבור ישראלים מקומיים, תושבים זרים ותיירים, השם “הרצליה פיתוח” כבר מזמן הפך למילה נרדפת ליוקרה ואיכות חיים.  הוילות היפות המקשטות את הרחובות בשילוב עם הנוף היפיפה של חוף הים, הפכו את הרצליה פיתוח לאחד האזורים היקרים בארץ. מצפון להרצליה פיתוח נמצאת שכונה בשם נוף ים שהחלה את דרכה כמעברת עולים בשנות החמישים של המאה העשרים.

במרוצת השנים, הרצליה פיתוח היוקרתית והנוצצת, היוותה מנוף להתפתחות אחותה מצפון. בתחילת שנות האלפיים, נוף-ים משכה אליה אנשים ששאפו לחיות חיי יוקרה אך לא יכלו לעמוד בנטל הכלכלי הכבד. עם רכישת בית פרטי סמוך לים, במחיר סביר, נהנו התושבים החדשים מאבק הכוכבים של השכנה העשירה- חינוך איכותי, שירותים טובים, ומעט ניצוץ יוקרה.

תוך מספר שנים, מחירי הנדל”ן  בנוף-ים נסקו באופן משמעותי, ומהר מאוד הפכה השכונה מצפון לאטרקטיבית לא פחות משכנתה הרצליה פיתוח. מבנים ישנים נהרסו, ווילות צמודות קרקע מהודרות נבנו במקומם, בתים אחרים שופצו והפכו לנכסי וינטאג’ מודרני מבוקשים. בית הספר היסודי בשכונה תוקן ושופץ, והמרכז המסחרי השכונתי שופץ והורחב לרווחת התושבים. בתי הקפה החדשים שנפתחו בו הפכו טרנדיים עד כדי כך שבימי שישי שטופי שמש קשה למצוא בהם כסא פנוי.

חוף הים המקסים המשתרע בגבולה המערבי של השכונה, והאתר הארכאולוגי היפהפה “אפולוניה”  המסמן את הקצה הצפון- מערבי של השכונה הופכים את נוף-ים להשקעה בטוחה. מחירי הנדל”ן עדיין יחסית נמוכים, וכל סוכן נדל”ן או מומחה סוציו אקונומי יעידו כי הפער הקיים היום בין מחירי הנכסים בהרצליה פיתוח לנוף ים ייעלם בשנים הקרובות. מכיוון שירידת המחירים בהרצליה לא נראית לעין, רוב הסיכויים שהמחירים בנוף-ים ימשיכו לעלות. סיבות אלו הופכות קניית נכס בנוף-ים להשקעה בטוחה לטווח הארוך.