רשפון

רשפון נוסדה בשנת 1936 כמושב חקלאי על אדמות הכפר הערבי “אל ח’רם”, ונקראה על שמה של עיר קדומה ששכנה באזור. רשפון נושקת להרצליה וכפר שמריהו מדרום ולקיבוץ שפיים מצפון, ומייצרת שילוב מוצלח של שכנותיה. מהרצליה וכפר שמריהו היא לקחה את היוקרה המסוגננת, האדריכלות העכשווית והנדל”ן המתפתח, ואילו כמו קיבוץ שפיים, היא מצליחה לשמור על צביונה הכפרי עם עשרות משקים שביניהם יש בעלי עסקים קטנים ומצליחים, ואף כמה חקלאים עם שטחי מטעים ופרדסים המקשטים את המושב.
הקרבה למרכז העסקים הישראלי בתל אביב וגוש דן, הסמיכות לחוף הים, והאווירה הכפרית האותנטית הם שילוב מנצח שהופך את רשפון בשנים האחרונות לשוק מתפתח ומשגשג מבחינה נדל”נית. קניית נכס ברשפון הוא השקעה בטוחה, אך להתגורר ברשפון זוהי הגשמת חלום אמיתית- אין כמו לקום בבוקר בכפר ירוק ופסטורלי, ולהיות מרחק 15 דקות נסיעה ממרכז העניינים.
לאחרונה, שוק הנדל”ן של רשפון קיבל תנופה רצינית עם הקמתה של שכונת וילות בצפון המושב, בדומה ל”הרחבות” שהפכו פופולריות בקיבוצים ומושבים בעשור האחרון בגלל חזרת ההתיישבות ה”כמו חקלאית” לאופנה. ביקוש רב לנכסים בהרחבה הפך אותם ליקרים, והמשפחות המאושרות שזכו לקנות שם בית, היו כצפוי, משפחות אמידות שהעלו את המעמד הסוציו אקונומי של המושב. מומחים מאמינים שבשנים הקרובות השכונה החדשה תהפוך להיות אחת השכונות היקרות במדינה.
בין אם תחזיות המומחים יתגשמו או לא, קניית נכס במושב, היא כאמור השקעה בטוחה. המגמה היא ברורה- המחירים ברשפון ימשיכו לעלות, התהליך החל לפני כשנתיים ורחוק מאוד מסיום.